Hubnu, hubneš, hubneme... podfuky s hubnutím

Realita kampaní na hubnutí

KAŽDÉ VÝŽIVOVÉ ČI ZDRAVOTNÍ TVRZENÍ MUSÍ BÝT SCHVÁLENÉ NA ZÁKLADĚ PROKÁZANÝCH VĚDECKÝCH STUDIÍ.

TAKOVÁ STUDIE BYLA U PROSTŘEDKŮ NA SNÍŽENÍ TĚLESNÉ HMOTNOSTI DOLOŽENA A DANÉ TVRZENÍ VÁŽÍCÍ SE BEZPROSTŘEDNĚ K HUBNUTÍ SCHVÁLENO EVROPSKÝM ÚŘADEM PRO BEZPEČNOST POTRAVIN (EFSA) DOPOSUD JEN PRO (DO SLOVA A DO PÍSMENE) KAPKU V MOŘI OBDOBNÝCH TVRZENÍ. A JAK UKAZUJE I PŘÍSTUP A KONTROLY STÁTNÍ ZEMĚDĚLSKÉ A POTRAVINÁŘSKÉ INSPEKCE (SZPI) ZAMĚŘENÉ ZEJMÉNA NA NABÍDKU A PRODEJ TĚCHTO PROSTŘEDKŮ PO INTERNETU, KAŽDÉ NEPRAVDIVÉ TRVZENÍ JE KLAMAVOU OBCHODNÍ PRAKTIKOU A MY SPOTŘEBITELÉ JSME V ROZPORU S PRÁVNÍMI PŘEDPISY BEZOSTYŠNĚ PODVÁDĚNI !!!

NEJRŮZNĚJŠÍ ODKAZY NA LÉKAŘE A UNIVERZITY, AŤ JIŽ SKUTEČNÉ ČI FIKTIVNÍ, NENAHRAZUJÍ ZMÍŇĚNÉ SCHVÁLENÍ EVROPSKÝM ORGÁNEM. A I ODKAZY NA SCHVÁLENÍ MINISTERSTVEM ZDRAVOTNICTVÍ BÝVAJÍ FALEŠNÉ, NEBOŤ TOTO MINISTERSTVO KOMPETENCI SCHVALOVAT TATO TVRZENÍ NEMÁ!!! 

Aktuální kontroly: Zde 

... Naše stránky vám chtějí napomoci se v této "džungli" zorientovat, dát určité informace a návody na oddělení zrna od plev. Poukážeme na konkrétní příklady a případy značení či reklam, které jsou nelegální a které mají za cíl z nás pouze tahat peníze. Děkujeme za vaši pozornost a reakce a podněty ...

DOVOLUJEME SE VÁS UPOZORNIT NA TENTO SPOT !

Libor Dupal, programový ředitel Sdružení českých spotřebitelů, z.ú., předseda správní rady.

.

Více do úvodu Zde.

Poslední úprava stránek : 13. 3. 2024 15:30