Hubnu, hubneš, hubneme... podfuky s hubnutím

Upozornili jste

Jedním z hlavních úkolů a zaměření Sdružení pro ochranu spotřebitele je ochrana spotřebitelů před nekalými a klamavými praktikami. V sekcích Kila v reklamě ... a Tvrzení ... naleznete vysvětlení, jakým způsobem dochází k porušení právních předpisů v reklamě a označení přípravků určených ke snižování hmotnosti. Vysvětlení obsahují i některé konkrétní "vzorové" příklady porušování práva.

V této sekci vám naše stránky nabízejí další konkrétní případy porušení práva. Protože ve výše zmíněných sekcích jsou podstata a souvislosti popsány, obvykle zde již jen krátce poukážeme na další konkrétní případ.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce varuje:

SZPI často odhaluje nabídku prodeje doplňků stravy,  které na trh rozhodně nepatří. Někdy se jedná o výrobky, které obsahují nepovolené - nebezpečné složky. Jindy o klamavé označení, např. ve formě neschválených zdravotních tvrzení. Atd.

Doporučujeme sledovat zjištění SZPI Zde; na některé konkrétní příklady upozorňujeme Zde.

Spotřebitelé se navzájem varují:

  •  ...

.

DOPORUČUJEME:

  • Podívejte se na webové stránky našeho partnera - občanského sdružení Obran - Zde . Naleznete zde aktuální informace o opatřeních a krocích, které toto sdružení vedlo při poukazování na poskytování nepravdivých a nekorektních informací občanům ze strany zaměstnanců lékáren, prodejen doplňků stravy a zvláštních potravin, včetně informací na internetových stránkách, používaných k elektronickému a zásilkovému prodeji.